Niewidzialny Gdańsk

Wystawa

GODZINA CIEMNOŚCI

Niewidzialny Gdańsk to muzeum zupełnie nietypowe. Zwiedzanie odbywa się w całkowitej ciemności, pod opieką jednego z naszych przewodników, którzy z ciemnością żyją na co dzień i umieją się w niej doskonale poruszać. Wizycie u nas towarzyszą duże emocje - odrobina niepewności, trochę adrenaliny, cały pakiet nowych doznań. Odkrywanie naszej muzealnej wystawy odbywa się za pomocą dotyku, słuchu i zapachu. Nie możemy opowiedzieć Wam co się na niej znajduje - musicie to sami poczuć. Możemy tylko zdradzić, że w naszym muzeum historię Gdańska i jego najważniejsze symbole poznacie na nowo, zupełnie inaczej niż dotychczas. 

 

IDEA

Ideą muzeum jest wejścia na chwilę w świat osób niewidomych i odkrycie rzeczywistości za pomocą wszystkich zmysłów z wyjątkiem wzroku. To wycieczka emocjonalna i dydaktyczna jednocześnie. Chcemy byście przyjemnie i nietypowo spędzili u nas czas, ale również zrozumieli z czym mierzą się w swojej codzienności osoby niewidome i niedowidzące. Na co dzień to wzrok dostarcza nam około 80 procent informacji, które zdobywamy o świecie. W Niewidzialnym Gdańsku nauczycie się, jak można poznawać świat bez tego zmysłu. 

Opinie zwiedzających
 • Jesteśmy pod wrażeniem pomysłu i wykonania. Przemiła Asia wprowadziła nas w świat osób niewidomych. Niesamowite doświadczenie, polecamy każdemu.

  Natalia

 • Było niezwykle bo głos przewodnika Piotra przeprowadzał nas przez ciemność, która najpierw była straszna, a potem okazała się całkiem ciekawa. Mega pomysł ze zgadywaniem co to za zabytki gdańskie się ukryły na wystawie. Polecamy bardzo. 

  Gosia i Paweł

 • Polecamy absolutnie , niesamowite wrażenia i doznania . Zupełnie inna perspektywa.
  Rewelacja . Polecam każdemu . Niewidzialny Gdańsk na pewno stanie się bardzo mocnym punktem atrakcji turystycznych Gdańska. A konkurencje ma wystawa dość duża. Pozdrawiam przewodniczkę Panią Olę

  Marek S.

 • Bardzo dobry sposób na spędzenie czasu w interesujący i nie typowy sposób. Zupełnie inny rodzaj wystawy gdzie świat odbiera się każdym innym zmysłem poza wzrokiem. Polecam wszytskim którzy choć trochę są zainteresowani tym jak świat postrzegają inni ludzie! Wartościowe doświadczenie! A także dobra zabawa przy odkrywaniu świata tylko za pomocą dotyku. Nie które przedmioty to na prawdę zagwozdka!
  Pozdrawiam panią Agnieszkę, bardzo dobra przewodniczka i przesympatyczna osoba. Dziękuję za miłe przedpołudnie.

  Marta H

 • Świetni przewodnicy, byliśmy grupą i oprowadzali nas pani Asia i pan Piotr. Otwarci, chętni do odpowiadania na przeróżne pytania, dzielą się swoim doświadczeniem. Wystawa to ciekawy pomysł, dla mnie osobiście trochę brakowało elementu poczęstunku albo jakiejś innej atrakcji na sam koniec. Ale polecam 

  Krzysiek Rutt

 • Niesamowite miejsce, gdyby było można wystawiłabym 6 gwiazdek.
  Przeniesienie się do innego świata, wspaniałe doświadczenie, świetna przewodniczka Ola (pozdrawiamy!) i dająca do myślenia lekcja o tym czego na co dzień nie doceniamy. Polecam każdemu, cudownie inna atrakcja od tych oklepanych turystycznych miejsc.

  Agata Orłowska

 • Wystawa, która "otwiera oczy". Niesamowicie ciekawe miejsce. Wspaniali przewodnicy z cudownym poczuciem humoru wprowadzają nas w swój świat. Polecam każdemu

  Anna Górecka

 • Zmiana perspektywy "widzenia" to coś co każdemu raz na jakiś czas się przyda.
  Zdecydowanie ważne doświadczenie, które otworzyło umysł na drugiego człowieka.
  Polecam z całego serca to miejsce. Czas tam spędzony na pewno nie będzie stracony.

  Andżelika Gulczewska

 • Bardzo fajne miejsce, otwiera oczy na to jak trudno je zamknąć. Polecam

  Jakub Szumilas

Przejdź do góry strony